| Brand | N/A Nachi America, Inc. |
| Bore Type | N/A Cylindrical Bore |
| Enclosure | N/A Open |
| Configuration | N/A Single Row |
| Weight | N/A 4.830 kg |
| Bore Size | N/A 85 mm |
| Outside Diameter | N/A 180 mm |
| Width | N/A 41 mm |
| Fillet Radius/Chamfer | N/A 3 mm |
| r1 | N/A 1.1 mm |
| a | N/A 35.1 mm |
| Dynamic Load Rating | N/A 137,000 N |
| Static Load Rating | N/A 112,000 N |
| Limiting Speed - Grease | N/A 3,300 rpm |
| Limiting Speed - Oil | N/A 4,400 rpm |