| Brand | N/A Nachi America, Inc. |
| Enclosure | N/A Double Shield |
| Configuration | N/A Double Row |
| Bore Type | N/A Cylindrical Bore |
| Weight | N/A 1.910 kg |
| Bore Size | N/A 75 mm |
| Outside Diameter | N/A 130 mm |
| Width | N/A 41.3 mm |
| Fillet Radius/Chamfer | N/A 1.5 mm |
| Dynamic Load Rating | N/A 94,000 N |
| Static Load Rating | N/A 87,000 N |
| Limiting Speed - Oil | N/A 3,400 rpm |
| Radial Clearance | N/A 0.010 to 0.030 mm |
| da | N/A 84 mm |
| Da | N/A 121 mm |
| ra | N/A 1.5 mm |